Archiwa kategorii: Sukcesy

Rok szkolny 2012 / 2013

Osiągnięcia indywidualne:

  • Koptoń Paulina kl. 2 c – otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów;
  • Dudek Małgorzata kl. 2 b – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Katowic;
  • Szewczak Natalia kl. 3 c – zajęła I miejsce i uzyskała tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Historycznej w roku szkolnym 2012/2013: „Konstanty Wolny – pierwszy Marszałek Sejmu Śląskiego” – dla uczniów szkół gimnazjalnych ponadgimnazjalnych województwa śląskiego (19 listopada 2012 r.);
  • Gajda Kinga kl. 3 a – zajęła I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Jesienny Ogród Sztuk”
    w kategorii poezja – organizator Zespół Szkół Odzieżowych Ogólnokształcących w Katowicach (listopad 2012 r.);                                  
  • Parzych Dawid kl. 2 b – zajął I miejsca w eliminacjach wewnątrzszkolnych z cyklu Międzyszkolne Zawody Pintballowe, w rozgrywkach drużynowych :3 na 3” – organizator BigGame – Kamil Wróblewski (paintball-małopolska);
  • Bubula Klaudia kl. 3 a – zajęcie I miejsca w Konkursie Bożonarodzeniowym, w kategorii „Najpiękniejszy stroik” – organizator III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach;
  • uczestnictwo w Próbnej Maturze z Operonem (listopad 2012 r.);
  • uczestnictwo w międzyszkolnym konkursie Wiedzy o Henryku Sławiku – bohaterze trzech narodów – organizator Gimnazjum nr 19 w Katowicach (Małgorzata Dudek kl.1b, Sonia Śmiałek, Marta Mytnik kl. 2 b) (marzec 2012 r.);
  • Oliwia Ciborska, Brain Rapacz kl. 2b – wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę „Fizyka a Ekologia” – organizator Pałac Młodzieży w Katowicach, opiekun mgr Marzena Pilch

Rok szkolny 2011 / 2012

Osiągnięcia sportowe szkoły:

  • 3 miejsce w zawodach piłki nożnej – organizator Urząd Miasta Katowice;
  • 2 miejsce w koszykówce – organizator Urząd Miasta Katowice;

Osiągnięcia inne:

  • wystawienie przedstawienia „Człowiek kolosalny” w Domu Kultury w Katowicach – Ligocie;

Osiągnięcia indywidualne:

  • Kępczyński Szymon kl. 3 c – otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów;
  • Roznowski Kamil kl. 3 b – otrzymał tytuł LAUREATA pierwszej edycji konkursu Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku – organizator Związek Górnośląski  Silesia w Katowicach (marzec 2012 r.); /został przyjęty na I rok studiów na Uniwersytecie Śląskim kierunek historia/;
  • Kopiec Aleksandra kl. 2 b – udział w wojewódzkim (drugim) etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, pod kierunkiem mgr Teresy Molendy;
  • Słaby Jakub kl. 2 b – udział w wojewódzkim (drugim) etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, pod kierunkiem mgr Teresy Molendy;
  • Lubecka Patrycja kl. 2 b – zajęła III miejsce w międzyszkolnym konkursie „Jesienny Ogród Sztuk” w kategorii proza – organizator Zespół Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących w Katowicach (listopad 2011 r.);
  • Latocha Zuzanna kl. 2 c – zajęła IV miejsce w Etapie Rejonowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia  – organizator Polski Czerwony Krzyż w Katowicach (grudzień 2011 r.);
  • Dudek Magdalena kl. 3 c – udział w konkursie „Wiedza ratuje życie – zrób test na HIV” – organizator Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach;
  • Gorliasz Martyna kl. 1 b – wystawa prac własnych w Teatrze Małym w Tychach;
  • Dudek Małgorzata kl. 1 b – poseł XVII i przewodnicząca Sesji Dzieci i Młodzieży (czerwiec 2012), udział w debacie „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej” – Warszawa;
  • Dudek Małgorzata kl. 1 b – finalistka projektu Korba (projekt skierowany do śląskich liderów młodzieżowych 2010), finalistka konkursu Wiedzy o Henryku Sławiku – bohaterze trzech narodów – organizator Gimnazjum nr 19 w Katowicach (kwiecień 2012 r.);
  • Dudek Małgorzata kl. 1 b – 2 miejsce w Miejskim Konkursie Profilaktycznym „Bezpieczna Młodzież” – organizator Straż Miejska, Urząd Miasta i Rada Psychologów i Pedagogów Szkolnych w Katowicach (maj 2012 r.);
  • Gruszczyński Mateusz, Kuc Patryk kl. 2 a – 3 miejsce w zawodach piłki nożnej – organizator Urząd Miasta Katowice;
  • Gruszczyński Mateusz kl. 2 a – 2 miejsce w koszykówce – organizator Urząd Miasta Katowice;
  • uczestnictwo w Próbnej Maturze z Operonem (listopad 2011 r.);
  • uczestnictwo w międzyszkolnym konkursie Wiedzy o Henryku Sławiku – bohaterze trzech narodów – organizator Gimnazjum nr 19 w Katowicach (Małgorzata Dudek kl. 1 b, Sonia Śmiałek, Marta Mytnik kl. 2 b) (marzec 2012 r.);
  • uczestnictwo w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – organizator Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach (Adamiec Paulina, Kopiec Aleksandra, Wieczorek Magdalena kl. 2 b) (marzec 2012 r.);
  • Ciborska Oliwia, Rapacz Brian kl. 1 b – wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę „Fizyka a Ekologia” za pracę „Zmiany klimatu w historii Ziemi” – organizator Pałac Młodzieży w Katowicach – opiekun pracy mgr Pilch Marzena (kwiecień 2012 r.);
  • Adamczyk Anna kl. 2 c – 1 miejsce w konkursie plastycznym „Pola Nadziei” – organizator Śląskie Hospicjum dla Dzieci;
  • Witek Weronika kl. 2 c – 1 miejsce w konkursie plastycznym „Pola Nadziei” – organizator Śląskie Hospicjum dla Dzieci;
  • mgr Węgrzynek Krystian – 2 miejsce w wojewódzkim konkursie na „Scenariusz lekcji języka polskiego” – organizator Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach;

Podziękowania:

  • dla uczniów i nauczycieli VII Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w zbieraniu darów podczas ogólnopolskiej akcji PCK „Radosne Święta” – organizator Polski Czerwony Krzyż w Katowicach (grudzień 2011 r.);
  • serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład podczas ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” – patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych (2011 r.);
  • dla pani mgr Iwony Tabor – Kowalskiej za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie Wiedzy o Henryku Sławiku – bohaterze trzech narodów – organizator Gimnazjum nr 19 w Katowicach (2 kwietnia 2012 r.);
  • certyfikat przyznany VII Liceum Ogólnokształcącemu za udział w badaniu Szkoła samodzielnego myślenia – przeprowadzonemu na zlecenie Instytutu Badań Edukacyjnych w ramach projektu systemowego pn. „Badanie jakości i efektywności edukacji oraz instytucjonalizacja zaplecza badawczego” (grudzień 2011 r.);
  • tytuł Szkoły Aktywnej w Miejskim Programie Profilaktycznym „Bezpieczna Młodzież” – organizator Straż Miejska, Urząd Miasta i Rada Psychologów i Pedagogów Szkolnych w Katowicach (maj 2012 r.)

Akcje charytatywne:

  • klasa 1 c – kiermasz ciast na rzecz Domu Dziecka;
  • klasa 1 c – pomoc w organizacji opłatka środowiskowego;
  • udział w akcji „Góra grosza” – organizator towarzystwo Nasz Dom (grudzień 2011 r.);
  • wolontariat w hospicjum Cordis – Katowicach – Janowie
  • zbiórka odzieży i tekstyliów, butów, pasków, torebek, plecaków szkoły -  w ramach akcji Segregujesz – Pomagasz – Fundujesz – propagowanej przez 3R Recycling Solution;

Rok szkolny 2010 / 2011

Osiągnięcia sportowe szkoły:

  • 1 miejsce w zawodach pływackich 50 m w stylu klasycznym o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych dla Kubicy Marcina (kl. I c) – organizator Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

Osiągnięcia inne:

  • udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej – w drużynie Jankowski Adam             (II b), Zaniewska Ewa (II b) pod kierunkiem Teresy Molendy (2011 r.)
  • udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy z Przedsiębiorczości – w drużynie Jankowski Adam (II b), Łukaszek Artur (II b) i Fujarski Artur (II c), Dudek Magdalena (II c), Walczak Piotr (II a) pod kierunkiem mgr Teresy Molendy (2011 r.)
  • udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku, I i II etap – uczestnicy: Roznowski Kamil kl. 2b, Rzepka Rafał kl. 1b – organizator Związek Górnośląski  Silesia w Katowicach;
  • dyplom dla VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w I Festiwali Poloneza – organizator II LO Katowice pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Gazety Wyborczej (luty 2011 r.)
  • dyplom dla VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w II Śląskim Turnieju Debat Oksfordzkich – uczestnicy: Adamczyk Łukasz, Rożnowski Kamil, Piec Karolina kl. 2 b – organizator Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego (2011 r.);
  • certyfikat uczestnictwa w Próbnej Maturze z Operonem (listopad 2010 r.)
  • udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Miłoszem o Sobie – moja interpretacja poezji Miłosza” – uczestnicy: Kopiec Aleksandra, Adamiec Paulina kl. 1 b, Dąbrowska Dagmara kl. 1 a – organizator X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach;
  • udział w konkursie poetyckim „Ligocko-panewnickie strofy” – uczestnik Machinek Monika
    kl. 1 a – organizator Miejski Dom Kultury w Katowicach – Ligocie;
  • udział w konkursie „W świecie roślin i zwierząt” – uczestniczyli uczniowie kl. 1 c i 2 c – organizator Pałac Młodzieży w Katowicach;
  • udział w VII Ogólnopolskim Konkursie na pracę „Fizyka a ekologia” – uczestnik Klonek Natalia
    kl. 1c (styczeń 2011 r.)
  • udział w polsko – ukraińskim konkursie fizycznym „Lwiątko” – uczestnik Prucnal Aleksandra
    kl. 1 c (marzec 2011 r.);

Osiągnięcia indywidualne:

  • Bochenek Adam kl. 3 b – otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów;
  • Roznowski Kamil kl. 2 b – finalista Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku – organizator Związek Górnośląski Silesia w Katowicach;
  • Gruchel Agnieszka kl. 2 b – 4 miejsce w Ekodyktandzie w ramach Festiwalu Ekosong – organizator Parafia św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach;
  • Kasperek Dominika kl. 2 c – mistrzostwo w tańcu indywidualnym;
  • Michalak Patrycja, Mróz Sandra, Plekaniec Karolina, Renner Dominika uczennice klasy 2 c – wraz z zespołem „Kinesis” zajęcie II miejsca w wojewódzkim przeglądzie Teatrów Ruchu,
    Tańca i Pantomimy;
  • mgr Węgrzynek Krystian – 2 miejsce w wojewódzkim konkursie na „Scenariusz lekcji języka polskiego” – organizator Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach;

Podziękowania::

  • dla pani mgr Magdy Duber za przygotowanie finalisty olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku
    (2011 r.)
  • dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w akcji „Wyprawka dla Żaka 2010” – organizator Polski Czerwony Krzyż w Katowicach (wrzesień 2010 r.)
  • dla uczniów: Antczak Rafał (I b), Nawrot Michał (1 c), Wilusz Daniel (1c) za pomoc w obsłudze technicznej przy organizacji imprezy „Piknik przy Hucie Idy” – organizator Miejski Dom Kultury „Ligota” (20 września 2010 r.)

Rok szkolny 2009 / 2010

Osiągnięcia sportowe szkoły:

  • 3 miejsce w zawodach pływackich o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych dla Mateusza Tyla (kl. II a) – organizator Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
  • 4 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce – dziewcząt – organizator Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
  • 8 miejsce w XLIX zawodach strzeleckich „O srebrne muszkiety 2010” w kategorii dziewcząt w eliminacjach na szczeblu Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach (22 kwietnia 2010 r.)
  • 9 miejsce w XLIX zawodach strzeleckich „O srebrne muszkiety 2010” w kategorii chłopców w eliminacjach na szczeblu Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach (22 kwietnia 2010 r.)

Osiągnięcia inne:

  • 1 miejsce w grze edukacyjnej o charakterze finansowym: „Liderzy Europy” stworzonej przez Liderów Przyszłości Banku Zachodniego WBK S.A. dla VII LO – udział brała klasa I C
    (6.09.2010 r.)
  • 5 miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Legiony to żołnierska nuta” – w drużynie Szymon Pluta (II b), Paweł Żuber (III b) pod kierunkiem Jerzego Sewery (6.11.2009 r.)

Osiągnięcia indywidualne:

  • Bochenek Adam kl. 2 b – otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów;
  • Jaszczyk Paulina kl. 3 b – zajęcie 1 miejsca w 4 International Tournament „WINOBRANIE 2009” Trampoline & Tumbling
  • Jaszczyk Paulina kl. 3 b – 19th World Age Group Competitions Trampoline Tumbling & Double Mini Trampoline
  • Tyl Mateusz kl. 2 a – zajęcie 3 miejsca w pływaniu 100 metrów stylem zmiennym – organizator Międzyszkolny Ośrodek Sportowy
  • Żuber Paweł kl. 3b, Pluta Szymon kl. 2 b – zajęcie 4 miejsca w konkursie z okazji Dnia Niepodległości – organizator Miejski Dom Kultury w Tychach (listopad 2009 r.);

Udział:

  • w międzyszkolnym konkursie historycznym: „Śląsk w 20 – leciu międzywojennym”
    (kwiecień 2010r.);
  • w Uroczystościach Katyńskich delegacje kl. 1 b i 3 c pod kierunkiem mgr Magdaleny Duber;

Podziękowania:

  • dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w akcji „Wyprawka dla Żaka 2009” – organizator Polski Czerwony Krzyż w Katowicach (IX 2009 r.)
  • dla VII Liceum Ogólnokształcącego za wielki dar serca, jakim jest włączenie się do akcji zbierania plastikowych nakrętek na wózek inwalidzki dla Marty – organizator Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „ Uśmiech” (X. 2009 – VI 2010 r.)
  • dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego pod kierownictwem mgr Iwony Stańko za przekazanie maskotek dla dzieci poszkodowanych w wypadkach Wojewódzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu w Katowicach (01 czerwca 2010 r.)