Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

Informacja o ewentualnym strajku

Drodzy Rodzice!
W związku z planowanym na dzień 8 kwietnia 2019 roku ogólnopolskim strajku nauczycieli informuje Państwa, że w VII Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach 82% pracowników placówki opowiedziało się za przystąpieniem do strajku.
W zaistniałej sytuacji nie jestem w stanie zapewnić w szkole organizacji działań dydaktycznych zgodnie z harmonogramem lekcji. Proszę Państwa o zapewnienie opieki swoim dzieciom w tych dniach jeżeli jednak nie byłoby to możliwe proszę o informację zwrotną do wychowawców zapewnimy w miarę możliwości opiekę wychowawczą.
Zwracam się również do Państwa z prośbą o monitorowanie witryny internetowej naszej szkoły oraz dziennika elektronicznego w powyższej sprawie.
Dziękując za zrozumienie sytuacji w jakiej się wspólnie znaleźliśmy,

pozdrawiam

Adam Goździcki - Dyrektor

Lekcja z bronią

Lekcja z bronią

14 marca na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odbyła się prezentacja broni dokonana przez członka Ligi Ochrony Kraju, Pana Grzegorza Sakłaka. Uczniowie mogli zobaczyć takie egzemplarze broni długiej jak:AK-47 Kałasznikow, amerykański karabin szturmowy , UZI, strzelba Mossberg 580) i krótkiej (colt, glock, walther). Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem prof. Ewy Olejniczak.

Dzień Otwarty

Dzień Otwarty

Zapraszamy do naszej szkoły uczniów, którzy kończą edukację w szkole podstawowej i gimnazjum! 

Nowe klasy? Czym jest dwujęzyczność?

Nowe klasy? Czym jest dwujęzyczność?

To połączenie nauczania wybranego przedmiotu i elementów języka angielskiego. Ale bez obaw! Nie jest to nauczanie przedmiotu po angielsku. Język angielski stanowi jedynie uzupełnienie!

Nauka w klasie dwujęzycznej ma wiele zalet, a jeśli Cię to interesuje wejdź w zakładkę Dla Kandydatów

Bezpłatne przejazdy koleją w czasie ferii

Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich w czasie ferii zimowych w województwie śląskim, tj. od 9 do 24 lutego br. Do przejazdu uprawnia legitymacja szkolna szkół z terenu całej Polski. Szczegóły można znaleźć na stronie www.slaskie.pl - zakładka "Kolej na ferie".

Śląski Festiwal Nauki

Śląski Festiwal Nauki

13 i 14 stycznia  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Spodku odbywa się Festiwal Nauki. Prezentujemy naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy do stanowiska naszej szkoły.

Następna strona

Made for photographers of every level with special
attention to the details.