Kadra / Aleksandra Gosiewska

Aleksandra Gosiewska
Przedmiot
język angielski

Zainteresowania/Hobby
narciarstwo biegowe, pływanie, turystyka

Motto życiowe/cytat
„Uśmiechem witam każdy nowy dzień”

Pana/Pani mocne i słabe strony
zostawiam to ocenie innym.

Dni, w których możemy spotkać Pana/Panią w szkole
poniedziałek – piątek, przeważnie w godzinach 8.00 – 13.30.

Dlaczego został Pan/Pani nauczycielem i uczy właśnie tego przedmiotu?
Dlaczego uczę: Przekazywanie wiedzy i dzielenie się nią z innymi to dla mnie ogromne wyzwanie i satysfakcja. Cieszę się, gdy widzę efekty mojej pracy – i nie chodzi mi tu tylko o wyniki moich uczniów uzyskanych podczas sprawdzianów, czy na maturze (choć to dla nich wielki egzamin dojrzałości), ale przede wszystkim gdy widzę, że moi uczniowie postępują w życiu mądrze; kierują się rozwagą, uczciwością i dobrocią. Nauczanie to również moja rodzinna tradycja, choć dotyczy to zupełnie różnych przedmiotów.

Dlaczego język angielski zapałałam miłością do tego języka, gdy miałam 7 lat. Wtedy właśnie rozpoczęłam naukę angielskiego. W szkole średniej podjęłam decyzję o studiach na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Filologii Angielskiej. Tam też rozwijałam nie tylko swoje sprawności językowe, ale również przygotowywałam się do wykonywania zawodu nauczyciela. Poznałam piękną wymowę angielską, zagłębiałam się w literaturę brytyjską, zwyczaje i kulturę krajów Zjednoczonego Królestwa. I tak ten „mój angielski” stał się moją pasją.

Czy jest Pan/Pani absolwentem Siódemy?
Tak, jestem absolwentem „Siódemki”.

Proszę dokończyć zdanie Siódema to…:
świetna szkoła; szkoła z długoletnią tradycją, w której młodzież może się bezpiecznie uczyć, rozwijać swoje pasje i umiejętności. To miejsce, które wychowuje i stwarza wiele możliwości na integrację uczniów ze sobą oraz z nauczycielami. Dla mnie „Siódemka” stanowi nierozerwalną część mojego życia. Spędziłam tu kilka wspaniałych lat jako uczennica, a potem wróciłam do mojej „Siódemki”, by w niej uczyć młodzież. Jest to miejsce, w którym czuję się bezpiecznie. Spotykam się tu ze świetnymi pedagogami, a przede wszystkim wspaniałą i zdolną młodzieżą. Z pewnością „Siódemka” to szkoła na miarę „szkoły z klasą”.