NASZA SZKOŁA – nowoczesność i ponad 70 lat tradycji

VII Liceum Ogólnokształcące to Szkoła z długoletnią tradycją, pełna możliwości i pozytywnych doświadczeń. Wychodzi naprzeciw wymaganiom dzisiejszej młodzieży i zmienia się na lepsze, udoskonalając swoją ofertę i program nauczania, głównie dzięki młodej i wysoko wykwalifikowanej kadrze.

Dzięki temu uczniowie zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną ale również praktyczną, która owocuje w przyszłości. Młodzież może rozwijać swoje zainteresowania także na zajęciach dodatkowych, kołach naukowych i wykładach wśród studentów kilku śląskich uniwersytetów.
Ale jak wiadomo szkoła to nie tylko budynek, ale ludzie i otoczenie. Siódema mieści się w samym sercu Ligoty, jednej z najbardziej zielonych dzielnic. W pobliżu znajdują się dwa duże parki, w których można relaksować się z przyjaciółmi po lekcjach.

Co roku szkołę opuszczają absolwenci, którzy dostają się na uczelnie wyższe i realizują swoje plany i marzenia. Doświadczenie nabyte już w murach LO daje im lepszy i łatwiejszy start.