KLASA HUMANISTYCZNA

Patronat Uniwersytetu Śląskiego

Klasa powstaje dla osób, które odkrywają
w sobie szeroko rozumiane zdolności humanistyczne, językowe, dziennikarskie itp.

Dzięki współpracy z regionalnymi uczelniami i mediami będą mogły poszerzać swoja wiedzę i zainteresowania w tym zakresie, a także podglądać prace starszych, doświadczonych kolegów 
i koleżanek.

Uczniowie dodatkowo będą brali udział w warsztatach dziennikarskich i teatralnych oraz ćwiczeniach na wydziałach uczelni.

 

Przedmioty prowadzone na poziomie rozszerzonym: do wyboru po pierwszej klasie

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Patronat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Śląskiego (kierunki Biologia, Chemia i Fizyka) oraz Wyższej Szkoły Technicznej

Medycyna, stomatologia, weterynaria, farmacja iitp. to w ostatnich latach, bardzo oblegane kierunki studiów, ale dostają się tam tylko najlepsi. Klasa  powstaje z myślą o uczniach, którzy wiążą swoja przyszłość z zawodem lekarskim i pokrewnymi.

Program biologii, chemii i fizyki w zastosowaniach, konsultowany merytorycznie przez nauczycieli akademickich SUM i US
w Katowicach, zapewni dobre przygotowanie do matury i późniejszego studiowania. Dodatkowo uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach, zajęciach i ćwiczeniach na wyżej wymienionych uczelniach.

Przedmioty prowadzone na poziomie rozszerzonym: do wyboru po pierwszej klasie

KLASA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA

Patronat Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego

Ten profil przeznaczony jest dla uczniów, którzy wiążą swą przyszłość z przedsiębiorczością, marketingiem, zarządzaniem, logistyką i różnymi naukami społecznymi. Dzięki możliwościom wyboru rozszerzeń, uczeń będzie mógł realizować swoje plany pod swoją dalszą naukę na studiach. 

Przedmioty prowadzone na poziomie rozszerzonym: do wyboru po pierwszej klasie