KLASA HUMANISTYCZNA

Patronat Uniwersytetu Śląskiego

Klasa powstaje dla osób, które odkrywają
w sobie szeroko rozumiane zdolności humanistyczne, językowe, dziennikarskie itp.

Dzięki współpracy z regionalnymi uczelniami i mediami będą mogły poszerzać swoja wiedzę i zainteresowania w tym zakresie, a także podglądać prace starszych, doświadczonych kolegów 
i koleżanek.

Uczniowie dodatkowo będą brali udział w warsztatach dziennikarskich i teatralnych oraz ćwiczeniach na wydziałach uczelni.

 

Przedmioty prowadzone na poziomie rozszerzonym: do wyboru po pierwszej klasie

KLASA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA

Patronat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Śląskiego (kierunki Biologia, Chemia i Fizyka) oraz Wyższej Szkoły Technicznej

Medycyna, stomatologia, weterynaria, farmacja iitp. to w ostatnich latach, bardzo oblegane kierunki studiów, ale dostają się tam tylko najlepsi. Klasa  powstaje z myślą o uczniach, którzy wiążą swoja przyszłość z zawodem lekarskim i pokrewnymi.

Program biologii, chemii i fizyki w zastosowaniach, konsultowany merytorycznie przez nauczycieli akademickich SUM i US
w Katowicach, zapewni dobre przygotowanie do matury i późniejszego studiowania. Dodatkowo uczniowie będą mogli uczestniczyć w wykładach, zajęciach i ćwiczeniach na wyżej wymienionych uczelniach.

Przedmioty prowadzone na poziomie rozszerzonym: do wyboru po pierwszej klasie

planowana od 2019/2020 KLASA DWUJĘZYCZNA

Patronat Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego

Ten profil przeznaczony jest dla uczniów, którzy wiążą swą przyszłość ze studiami na różnych kierunkach również za granicą. Dzięki możliwościom wyboru rozszerzeń, uczeń będzie mógł realizować swoje plany dalszej kariery. 

Przedmioty prowadzone na poziomie rozszerzonym: do wyboru po pierwszej klasie