Rok szkolny 2010 / 2011

Osiągnięcia sportowe szkoły:

  • 1 miejsce w zawodach pływackich 50 m w stylu klasycznym o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych dla Kubicy Marcina (kl. I c) – organizator Międzyszkolny Ośrodek Sportowy

Osiągnięcia inne:

  • udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej – w drużynie Jankowski Adam             (II b), Zaniewska Ewa (II b) pod kierunkiem Teresy Molendy (2011 r.)
  • udział w wojewódzkim etapie Olimpiady Wiedzy z Przedsiębiorczości – w drużynie Jankowski Adam (II b), Łukaszek Artur (II b) i Fujarski Artur (II c), Dudek Magdalena (II c), Walczak Piotr (II a) pod kierunkiem mgr Teresy Molendy (2011 r.)
  • udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Górnym Śląsku, I i II etap – uczestnicy: Roznowski Kamil kl. 2b, Rzepka Rafał kl. 1b – organizator Związek Górnośląski  Silesia w Katowicach;
  • dyplom dla VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w I Festiwali Poloneza – organizator II LO Katowice pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Gazety Wyborczej (luty 2011 r.)
  • dyplom dla VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w II Śląskim Turnieju Debat Oksfordzkich – uczestnicy: Adamczyk Łukasz, Rożnowski Kamil, Piec Karolina kl. 2 b – organizator Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego (2011 r.);
  • certyfikat uczestnictwa w Próbnej Maturze z Operonem (listopad 2010 r.)
  • udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim „Miłoszem o Sobie – moja interpretacja poezji Miłosza” – uczestnicy: Kopiec Aleksandra, Adamiec Paulina kl. 1 b, Dąbrowska Dagmara kl. 1 a – organizator X Liceum Ogólnokształcące w Katowicach;
  • udział w konkursie poetyckim „Ligocko-panewnickie strofy” – uczestnik Machinek Monika
    kl. 1 a – organizator Miejski Dom Kultury w Katowicach – Ligocie;
  • udział w konkursie „W świecie roślin i zwierząt” – uczestniczyli uczniowie kl. 1 c i 2 c – organizator Pałac Młodzieży w Katowicach;
  • udział w VII Ogólnopolskim Konkursie na pracę „Fizyka a ekologia” – uczestnik Klonek Natalia
    kl. 1c (styczeń 2011 r.)
  • udział w polsko – ukraińskim konkursie fizycznym „Lwiątko” – uczestnik Prucnal Aleksandra
    kl. 1 c (marzec 2011 r.);

Osiągnięcia indywidualne:

  • Bochenek Adam kl. 3 b – otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów;
  • Roznowski Kamil kl. 2 b – finalista Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku – organizator Związek Górnośląski Silesia w Katowicach;
  • Gruchel Agnieszka kl. 2 b – 4 miejsce w Ekodyktandzie w ramach Festiwalu Ekosong – organizator Parafia św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach;
  • Kasperek Dominika kl. 2 c – mistrzostwo w tańcu indywidualnym;
  • Michalak Patrycja, Mróz Sandra, Plekaniec Karolina, Renner Dominika uczennice klasy 2 c – wraz z zespołem „Kinesis” zajęcie II miejsca w wojewódzkim przeglądzie Teatrów Ruchu,
    Tańca i Pantomimy;
  • mgr Węgrzynek Krystian – 2 miejsce w wojewódzkim konkursie na „Scenariusz lekcji języka polskiego” – organizator Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach;

Podziękowania::

  • dla pani mgr Magdy Duber za przygotowanie finalisty olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku
    (2011 r.)
  • dla uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego za udział w akcji „Wyprawka dla Żaka 2010” – organizator Polski Czerwony Krzyż w Katowicach (wrzesień 2010 r.)
  • dla uczniów: Antczak Rafał (I b), Nawrot Michał (1 c), Wilusz Daniel (1c) za pomoc w obsłudze technicznej przy organizacji imprezy „Piknik przy Hucie Idy” – organizator Miejski Dom Kultury „Ligota” (20 września 2010 r.)